Polska – moja OJCZYZNA

30.11.2018r. dzieci z Przedszkola Nr 16 uczestniczyły w uroczystości z okazji  setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wcześniej dzieci wzięły udział w uroczystościach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 13.

Na początku przedszkolnych uroczystości wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn narodowy w postawie „na baczność”. Potem przedszkolaki „ruszyły w podróż po Polsce” – od Tatr, przez Kraków, po Bałtyk.

Dzieci z grupy IV zatańczyły góralskiego  trojaka i wyrecytowały wiersz.

Przedszkolaki z grupy VI zatańczyły krakowiaka i zaprezentowały wiersz związany z Krakowem.

Dzieci z grupy V swoją piosenką zawiodły nas nad Bałtyk – nasze polskie morze.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w maratonie zagadek pod hasłem „Czy znasz ten kraj?”

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki zrobiły sobie grupowe fotografie, które poniżej prezentujemy.