Sportowy Dzień Dziecka

100_55841 czerwca 2015 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Sportowy Dzień Dziecka”. Wszystkie dzieci ubrane w koszulki w kolorach symbolizujących nazwę grupy zgromadziły się w sali gimnastycznej, gdzie pod opieką wychowawców przystąpiły do zabaw sportowych.

Dzieci współzawodniczyły w: rzucie woreczkiem, przekładaniu szarfy, biegu z woreczkiem na głowie, skokach z balonem, biegu z jajkiem na łyżce. Radość była podwójna, gdyż podczas sportowych zmagań swoim pociechom towarzyszyli rodzice. Wzięli oni udział w konkurencjach sprawnościowych m.in. łowienie ryb na wędkę, skoki w workach, owijanie dziecka papierem, konkurs hula – hop.

Rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola bawili się przy zabawach muzyczno – ruchowych, takich jak „Taniec połamaniec”, „Krasnoludek”, „Gimnastyka”.

Po zmaganiach sportowych czekał na dzieci „zdrowy” poczęstunek – soczki i owoce, nie zabrało też nagród, a były to puzzle i malowanki.