Rodzice w roli ekspertów

100_4357We wrześniu w oddziale II odbyły się zajęcia w ramach bloków aktywności „Rodzic w roli nauczyciela”. W trakcie tych zajęć rodzice występują w roli ekspertów.

Pierwszym ekspertem był tata Gabrysia – policjant, który 17 IX 2014 r. zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Zaprezentował wyposażenie policyjne niezbędne podczas wykonywania pracy. Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego motocykla.

Kolejnym ekspertem była mama Kamila – asystentka stomatologa, która omówiła zasady zdrowego odżywiania się i zaprosiła dzieci na wycieczkę do gabinety stomatologicznego w SP nr 13.
Pani stomatolog uczyła dzieci jak prawidłowo szczotkować zęby. Przedszkolaki nauczyły się też wybierać produkty spożywcze, które sprzyjają temu, by mieć zdrowe, piękne zęby.